Libertate, independență, solidaritate sindicală

Au fost efectuate totalurile concursului de scrisori magice ”Mesajele copiilor către Moș Crăciun””

20200113_154611.jpg1

La 13 ianuarie, curent,  Federația Sindicatelor din Comunicații (FSCM) a efectuat totalurile concursului de scrisori magice cu genericul ”Mesajele copiilor către Moș Crăciun”.
Comisia de evaluare a lucrărilor formată din: Iurcu Elizaveta, vicepreședinte al FSCM, Harea Violeta, președintele Comisieie de Femei a FSCM, Cramarciuc Cristina, președinte al Comisiei de Tineret a FSCM, Hadîrcă Natalia, redactor al săptăminalului ”Vocea Poporului”, Cojocaru Nona, președinte al comitetului sindical ÎS ”Poșta Moldovei” și Gorița Sergiu, președinte al comitetului sindical  SA ”Moldtelecom”, a examinat minuțios scrisorile copiilor.Ținînd cont de condițiile concursului și criteriile de evaluare, membrii comisiei au apreciat învingătorii la ambele categorii de vîrsă, precum prevede regulamentul de organizare și desfășurare a concursului (I categoria de vîrstă 6-10 ani și a II categorie de vîrstă 11-16 ani).
La concurs au participat 165 de copii ai salariaților membri de sindicat ai FSCM, care și-au expus mesajele pe hîrtie către mult așteptatul Moș Crăciun.
Învingătorii concursului vor fi menționați cu diplome și premii bănești după cum urmează:
La categoria de vîrstă 6-10 ani:
Locul I           – Cojuhari Irina, 9 ani, CP Soroca -  350 lei,
Locul II          - Nuțoi Irina, 10 ani, Anenii Noi SA ”Moldtelecom”   – 250 lei,
Locul III        - Tronciu Damian, 8 ani, CP Sîngereii  – 200 lei,
Premiu special pentru creativitate – Grosu Alexandra, 7 ani, Cimișlia SA ”Moldtelecom” – 300 lei.
La categoria  devîrstă 11-16 ani:
Locul I           - Tudoreanu Mădălina,15 ani, CP Hîncești -  350 lei,
Locul II          - Malenchii Alina,13 ani, Bălți SA ”Moldtelecom” -  250 lei,
Locul III        - Galinschi Sofia, 12 ani, SA ”Moldtelecom” – 150 lei.
Premiu special pentru creativitate – Ostrovari Patricia, 11 ani, CP Șoldănești – 300 lei.
Toți participanții vor fi    distinți cu Diplomă de laureat și cadou de preț.
La categoria de vîrstă 6-10 ani:

  • Certan Delia,                          8 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Valean Mădălina,                   9 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Scutelnic Mădălina,               7 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Popovici Sofia,                      9 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Galinschi Nicole,                   9 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Catană Laura,                        9 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Babii David,                          10 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Bulai Dorian,                         8 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Spînu Laura,                            7 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Cauș Ciprian,                         10 ani, SA ”Moldtelecom”
  • Culiciac Victoria,                   6 ani, Bălți SA ”Moldtelecom”
  • Covali Vladimir,                    7  ani, Bălți SA ”Moldtelecom”
  • Grosu Alexandra,                  7 ani, Cimișlia SA ”Moldtelecom”
  • Crinic Artiom,                        7 ani, Cimișlia SA ”Moldtelecom”
  • Crinic Ecaterina,                    4 ani, Cimișlia SA ”Moldtelecom”
  • Tonu Sofia,                            6 ani, Ialoveni SA ”Moldtelecom”
  • Crăciun David,                      6 ani, Ialoveni SA ”Moldtelecom”
  • Chiriac Adriana,                    9 ani, Ialoveni A ”Moldtelecom”
  • Chiriac Nicoleta,                    6 ani, Ialoveni SA ”Moldtelecom”
  • Coval Artiom                         7 ani, Ialoveni SA ”Moldtelecom”
  • Gorpeniuc Cristian,                8 ani, Fălști SA ”Moldtelecom
  • Robuleț Lorica,                      10 ani, Fălești SA ”Moldtelecom”
  • Cornovac Alexandru,            5 ani, Fălești SA ”Moldtelecom”
  • Birsan Gheorge -                    8 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Manchevici Galina,                6 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Ursachii Egor,                                    9 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Ursachii Alexandra,               10 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Ursachii Stas,                         5 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Zosim Alexandra,                  8 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Zosim Maxim,                        6 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Gurschi Roman,                     5 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Rotari Emanuela,                   4 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Rotari Ruvin,                         6 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Rotari Veniamin,                   7 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Moldovanu Gabriela,             7 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
  • Vieru Grigore,                        10 ani, Ștefan Vodă SA ”Moldtelecom”
  • Bondari Gabriela,                  10 ani, Ungheni SA ”Moldtelecom”
  • Bondari Vladislava,               9 ani, Ungheni SA ”Moldtelecom”
  • Cibotari Artiom,                    9 ani, ÎS ”Poșta Moldovei”
  • Bernevec Diana,                    9 ani, ÎS ”Poșta Moldovei”
  • Velenciuc Sofia                     7 ani, CP Bălți
  • Leancă Anastasia,                  7 ani, CP Bălți
  • Nogai Gabriel,                       9 ani, CP Căușeni
  • Nogai Angelina,                     10 ani, CP Căușeni
  • Covaliov Stanislav,                10 ani, CP Căușeni
  • Covaliov Tudor,                     8 ani, CP Căușeni
  • Calcev Vlad,                          9 ani, CP Cahul
  • Vulpe Nicoleta,                      8 ani, CP Cahul
  • Vulpe Ala,                             8 ani, CP Cahul
  • Bucătaru Gabriela,                 6 ani, CP Cahul
  • Bejenuța Dima,                      9 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Tonioglo Victoria,                  6 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Chioroglo Anna,                    10 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Capsamun Olga                        10 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Mardalîev Emil,                     10 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Fazlî Ira,                                 7 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Ivoglo Valera,                                    7 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Ologa Eva,                             6 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Fazlî Sofia,                             7 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Tașci Nicolai,                         10 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Tașci Tatiana,                         8 ani, CP Ceadîr-Lunga
  • Benderschi Nichita,               9 ani, CP Călărași
  • Gronic Marc,                          3 ani, CP Edineț
  • Pastrama Andrea,                  7 ani, CP Edineț
  • Coltun Denis,                                    10 ani, CP Edineț
  • Gîra Tudor,                            9 ani, CP Edineț
  • Glinceac Laurențiu,                8 ani, CP Edineț
  • Struț Maxim,                          8 ani, CP Ocnița
  • Gavrilova Daria,                    7 ani, CP Ocnița
  • Reșetnic Andreea,                 8 ani, CP Ocnița
  • Reșetnic Alexandru               7 ani, CP Ocnița
  • Curganchi Polina,                  6 ani, CP Orhei
  • Țămbalari Cristina,                9 ani, CP Rezina
  • Donica Maria-Ecaterina,        9 ani, CP Rezina
  • Jardan Adriana,                     9 ani, CP Soroca
  • Railean Nicoleta,                   6 ani, CP Soroca
  • Taban Milena,                        5 ani, CP Sîngerei
  • Rotari Mădălina,                    8 ani, CP Sîngerei
  • Stratu Cristian,                       9 ani, CP Sîngerei
  • Lipa Adriana,                         9 ani, CP Soroca
  • Grinciuc Ionela,                     8 ani, CP Ungheni
  • Grinciuc Marinela,                 9 ani, CP Ungheni
  • Caracaș Daniela                     10 ani, CP Ungheni
  • Rotari Taisia,                          9 ani, CP Ungheni
  • Caracaș Andrian,                   6 ani, CP Ungheni
  • Caracaș Petru,                                    8 ani, CP Ungheni
  • Bujor Nicoleta,                      6 ani, CP Ungheni
  • Andrusceac Valeria,              7 ani, CTIF
  • Rorati Artiom,                       10 ani, CTIF
  • Barionov Nikita,                    9 ani, CTIF
  • Cojocaru Daniel,                    9 ani, ANOFM.

La categoria de vîrstă 11-16 ani

      1. Băta Maria-Magdalena,         11 ani, SA ”Moldtelecom”
      2. Scutelnic Cristian,                  12 ani, SA ”Moldtelecom”
      3. Iovu Loredana,                      12 ani, SA ”Moldtelecom”
      4. Titica Selina,                          15 ami, SA ”Moldtelecom”
      5. Bulai Nicolae,                        15 ani, SA ”Moldtelecom”
      6. Racu Eugenia,                                   11 ani, SA ”Moldtelecom”
      7. Rusu Vitalina,                                    14 ani, SA ”Moldtelecom”
      8. Pîslaru Vlada,                        12 ani, SA ”Moldtelecom”
      9. Cernîh Vladimir                     12 ani, Bălți SA ”Moldtelecom”
      10. Malenchii Alina,                    13 ani, Bălți SA ”Moldtelecom”
      11. Prisacaru Irina –                      13 ani, Cimișlia SA ”Moldtelecom”
      12. Ghincul Ciprian,                    11 ani, Căușeni SA ”Moldtelecom”
      13. Ghincul Dan,                         15 ani, Căușeni SA ”Moldtelecom”
      14. Pîrlog Maxim,                        11 ani, Căușeni SA ”Moldtelecom”
      15. Pîrlog Iuliana,                        13 ani, Căușeni SA ”Moldtelecom”
      16. Pîrlog Dumitru,                      16 ani, Căușeni SA ”Moldtelecom”
      17. Grosu Iurie,                            13 ani, Glodeni SA ”Moldtelecom”
      18. Morozovschii Bogdan,         13 ani, Glodeni SA ”Moldtelecom”
      19. Tabaranu Vlad,                      14 ani, Glodeni, SA ”Moldtelecom”
      20. Morozovschii Olga,               16 ani, Glodeni SA ”Moldtelecom”
      21. Cornovac Nicoleta,                11 ani, Fălești SA ”Moldtelecom”
      22. Claicnet Maxim,                    13 ani, Sîngerei SA ”Moldtelecom”
      23. Gondobescu Adela,               11 ani, Ștefan Vodă SA ”Moldtelecom”
      24. Podoleanu Petroniela             11 ani, ÎS ”Poșta Moldovei”
      25. Velenciuc Victoria,                13 ani, CP Bălți
      26. Arion Vitalie,                                     11 ani, CP Căușeni
      27. Ursu Cristina                          12 ani, CP Căușeni
      28. Dimitriev Ana –Maria            12 ani, CP Cahul
      29. Buraga Delia,                                     15 ani, CP Cahul
      30. Olari Mihai,                            15 ani, CP Călărași
      31. Bejenuța Serghei,                   12 ani, CP Ceadîr-Lunga
      32. Cojocari Maxim                     11 ani, CP Ceadîr-Lunga
      33. Topal Marina                          14 ani, CP Ceadîr-Lunga
      34. Cojocari Iana,                         11 ani, CP Ceadîr-Lunga
      35. Benderschi Mihaela,              13 ani, CP Călărași
      36. Braniște Evelina,                    11 ani, CP Criuleni
      37. Braniște Laurențiu,                13 ani, CP Criuleni
      38. Dovbenco Xenia,                   11 ani, CP Edineț
      39. Glinceac Fabian                     13 ani, CP Edineț
      40. Gîra Loredana,                       12 ani, CP Edineț
      41. Dumnazev Daniela,               14 ani, CP Ialoveni
      42. Tătaru Liliana,                        13 ani, CP Hîncești
      43. Cozma Ana,                           12 ani, CP Ocnița
      44. Voloșciuc Sabina,                  15 ani, CP Orhei
      45. Duca Nicoleta,                       16 ani, CP Rezina
      46. Donica Maxim,                      12 ani, CP Rezina
      47. Stratu Nicolae,                       11 ani, CP Sîngerei
      48. Focșa Ilie,                              11 ani, CP Sîngerei
      49. Focșa Mădălina,                     15 ani, CP Sîngerei
      50. Țurcan Damian,                     11 ani, CP Soroca
      51. Tulbea Octavia,                      11 ani, CP Șoldănești
      52. Duca Andreea,                       13 ani, CP Șoldănești
      53. Duca Mihaela,                        13 ani, CP Șoldănești
      54. Oprea Nicoleta,                      15 ani, CP Șoldănești
      55. Jelavscii Vlada,                      14 ani, CP Șoldănești
      56. Sîrbu Valeria,                         13 ani, CP Ungheni
      57. Busuioc Gabriela,                  15 ani, CP Ungheni
      58. Busuioc Laura,                       14 ani, CP Ungheni
      59. Poscai Anastasia,                   15 ani, CP Ungheni
      60. Poscai Sergiu,                        14 ani, CP Ungheni
      61. Rotari Arina,                          16 ani, CP Ungheni
      62. Ivanova Tatiana,                    11 ani, DPP
      63. Caproș Adelina,                     14 ani, ANOFM
      64. Cheruneț Andrei                    11 ani, ANOFM
      65. Caproș Alexandrina,              11 ani, ANOFM
      66. Caproș Carolina,                    12 ani, ANOFM.

Federația Sindicatelor din Comunicații aduce multumiri tuturor participanților la concurs, liderilor sindicali și membrilor comisiei de evaluare pentru aportul adus la buna desfășurarea a concursului.