Libertate, independență, solidaritate sindicală

Consiliul Federaţiei

 

APROBAT

Hotărârea nr. 7 din 09.02.2023

al Congresului VII al FSCM

COMPONENȚA
Consiliului Federației Sindicatelor din Comunicații
1. S.A. „Moltelecom“ Chișinău                        – Gorița Sergiu
2. S.A. „Moltelecom“ Chișinău – Hasnaș Artur
3. Anenii Noi Moldtelecom – Babii Aliona
4. Briceni Moldtelecom – Curtiș Vadim
5. Bălți Moldtelecom – Ciuciuian Mariana
6. Cahul Moldtelecom – Gorduz Olga
7. Călărași Moldtelecom – Scurtu Eugenia
8. Cantemir Moldtelecom – Stomatov Ștefan
9. Ceadîr-Lunga Moldtelecom – Cozîreva Elena
10. Căușeni Moldtelecom – Sîrbu Olga
11. Cimișlia Moldtelecom – Grosu Aliona
12. Comrat Moldtelecom – Rogojanova Marina
13. Criuleni Moldtelecom – Macari Sergiu
14. Dondușeni Moldtelecom – Guțu Svetlana
15. Drochia Moldtelecom – Sîncu Cristina
16. Edineț Moldtelecom – Chiretiev Andrei
17. Fălești Moldtelecom – Gorpeniuc Alexandru
18. Florești Moldtelecom – Parfene Nicolae
19. Glodeni Moldtelecom – Arceanis Iurie
20. Hîncești Moldtelecom – Beregoi Silvia
21. Ialoveni Moldtelecom – Crăciun Dumitru
22. Leova Moldtelecom – Avram Ecaterina
23. Nisporeni Moldtelecom – Croitoru Dan
24. Orhei Moldtelecom – Vulpe Lilia
25. Ocnița Moldtelecom – Sîrbu Tatiana
26. Rezina Moldtelecom – Perlog Gheorghe
27. Rîșcani Moldtelecom – Apostolache-Dichii Diana
28. Soroca Moldtelecom – Pîrlog Dumitru
29. Strășeni Moldtelecom – Cebotari Riceard
30. Sîngerei Moldtelecom – Mironov Tatiana
31. Ștefan Vodă Moldtelecom – Martîneț Victor
32. Șoldănești Moldtelecom – Șerban Ion
33. Taraclia Moldtelecom – Marcov Alexandru
34. Telenești Moldtelecom – Gheorghița Oleg
35. Ungheni Moldtelecom – Podgurschi Elena
36. Vulcănești Moldtelecom – Madjar Eugenia
37. Î.S. „Poșta Moldovei“ – Cojocaru Nona
38. Bălți Centrul de Poștă – Crihan Igor
39. Cahul Centrul de Poștă – Cebanu Angela
40. Căușeni Centrul de Poștă – Nemerenco Elena
41. Comrat Centrul de Poștă – Vradii Liudmila
42. Edineț Centrul de Poștă – Dovbenco Monica
43. Florești Centrul de Poștă – Soroceanu Alina
44. Hîncești Centrul de Poștă – Tataru Veronica
45. Orhei Centrul de Poștă – Gliga Stela
46. Rîșcani Centrul de Poștă – Hăbășescu Aliona
47. Ungheni Centrul de Poștă – Popa Natalia
48. Î.S. „Radiocomunicații“ – Narolschi Vergil
49. I.P. „SNMFR“ – Guzun Anatolie
50. SRL „Moldpresa Grup“ – Bașchir Svetlana
51. Î.S. „DPP“ – Talmazan Emilia
52. Î.S. „Combinatul Poligrafic“– Osadcii Natalia
53. CNAM – Tofan Gabriela
54. Î.M. „Orange Moldova“ S.A.                              Andriuca Liviu
55. Î.M. „Moldcell“ S.A.                                             Găină Olga
56. ANOFM                                                                  Lungu Valentina
57. Redacția Vocea Poporului                                  Ovcinicov Alexei
58. Ericsson Telecommunications                          Ursachi Alexandru
59. Compania Publică GRT                                       Coroleac Valentina
60. CTIF                                                                        Chirica Valeriu
61. FSCM                                                                       Iurcu Elizaveta