Libertate, independență, solidaritate sindicală

La mulți ani!

Watercolor background flower orange autumn theme with white spac

JUBILIARII  LUNII  SEPTEMBRIE 2022     

01 septembrie

Prijilevschi Vitali  S.A. “Moldtelecom”

Stajilov Serghei  S.A. “Moldtelecom”

 

02 septembrie

Rusu Valentina  Î.S.” Poșta Moldovei”

Fodcenco Lidia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Morari Aurelia Centrul de Poștă Rezina

 

03 septembrie

Beregoi Silvia  Centrul Telecomunicații Hîncești

Bariz Gheorghe  Î.S.” Poșta Moldovei”

 

04 septembrie

Vizitiu Adrian  S.A. “Moldtelecom”

Suruceanu Anna  Î.S.” Poșta Moldovei”

 

05 septembrie

Goras Diana  S.A. “Moldtelecom”

Rusnac Aurelia  Centrul de Poștă Ungheni

 

06 septembrie

Ohrim Anatolie  S.A. “Moldtelecom”

Cazacu Diana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Moscaliuc Svetlana  Centrul de Poștă Ocnița

07 septembrie

Mandricenco Olga  S.A. “Moldtelecom”

Cravcenco Olga  Centrul de Poștă Cahul

 

08 septembrie

Tolstoi Dmitri  S.A. “Moldtelecom” Sîngerei

Botezatu Nina  Î.S.” Poșta Moldovei”

 

09 septembrie

Furtuna Eugeniu  S.A. “Moldtelecom” Drochia

 

10 septembrie

Grecu Natalia  Î.S.” Poșta Moldovei”

 

12  septembrie

Țurcanu Ion  S.A. “Moldtelecom” Cantemir

Chirila Ilona  Î.S.” Poșta Moldovei”

14  septembrie

Gamurari Natalia  S.A. “Moldtelecom”

Madan Evghenii  S.A. “Moldtelecom”

Bairictar Elena Centrul de Poștă Taraclia

Josan Semion   Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

 

15 septembrie

Ursu Nicolae  S.A. “Moldtelecom” Strășeni

Raețchi Anatolie  S.A. “Moldtelecom”

Șechereac Vasile  Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

 

16 septembrie

Drozdova Svetlana S.A. “Moldtelecom”

Lungu Efimia  Centrul de Poștă Căușeni

 

17  septembrie

Hibencov Victoria  S.A. “Moldtelecom”

 

18 septembrie

Balan Ana  S.A. “Moldtelecom”

Raceanu Angela  Î.S.” Poșta Moldovei”

Madan Nicolai  Î.S.” Poșta Moldovei”        

 

19 septembrie

Covaliova Irina  S.A. “Moldtelecom”

Luca Ala Centrul de Poștă Rezina

 

20 septembrie

Postica Ion  S.A. “Moldtelecom” Ialoveni

Cataraga Grigore  S.A. “Moldtelecom”

Solear Anatolii  S.A. “Moldtelecom”

 

21 septembrie

Meico Anatolii  S.A. “Moldtelecom”

Sofronii Maria  Centrul de Poștă Rezina

 

23 septembrie

Caldare Victor  S.A. “Moldtelecom”

Iaconi Ana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Ivasico Nadejda  Centrul de Poștă Florești

Caciur Nina  Centrul de Poștă Florești

Eftodii Svetlana  Centrul de Poștă Sîngerei

Roșca Cristina  ANOFM

 

 

 

24 septembrie

Răcila Lucreția  Centrul de Poștă  Ocnița

Ticu Iulia  Centrul de Poștă  Orhei

Colesnic Vitalii  Centrul de Poștă Rezina

Nicolinco Petru    Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

 

25 septembrie

Straton Victor  S.A. “Moldtelecom” Florești

Lazareva Raisa  Centrul de Poștă  Ștefan-Vodă

Cîrpală Grigore   Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

Vîntu Mihail   Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

 

26 septembrie

Mura Mihail  S.A. “Moldtelecom”

Frunze Elena  Centrul de Poștă Rezina

Cazac Elena  Centrul de Poștă Soroca

 

27 septembrie

Croitor Natalia  S.A. “Moldtelecom”

Cuptor Tatiana  Centrul de Poștă Anenii Noi

Gorobic Galina  Centrul de Poștă Anenii Noi

Bejenuța Cristina   Centrul de Poștă Cedîr-Lunga

 

28 septembrie

Tanase Vera  Î.S.” Poșta Moldovei”

Chiperi Ion   Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

 

29 septembrie

Iovciu Diana  S.A. “Moldtelecom”

Troncea Anastasia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Buza Zinaida  Centrul de Poștă Ștefan-Vodă

 

30 septembrie

Josan Dumitru  S.A. “Moldtelecom”

Rotaru Tatiana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Vdovicenco Marina  Centrul de  Poștă Călărași

Malic Ludmila  Centrul de Poștă Hîncești

Ceban Nadejda  Centrul de Poștă Ștefan-Vodă

 

 

 

Omagiații lunii Septembrie 2022

 

08 septembrie

Frecăuțan Vera  S.O. Ialoveni

09 septembrie

Stamati Gheorghe  Î.C.S “Ericsson Telecommunicațions” SRL

10 septembrie

Gorgos Galina  Agenția Servicii Publice

 

16 septembrie

Lungu Efimia  Centrul de Poștă Căușeni

18 septembrie

Apostolache Diana Centrul Telecomunicații Rîșcani

19 septembrie

Orjacovschi Marina  Centrul de Poștă Leova

24 septembrie

Cozîreva Elena  Centrul Telecomunicații Cedîr-Lunga

26 septembrie

Novicova Marina Agenția Servicii Publice

27septembrie

Crăciun Dumitru Centrul Telecomunicații Ialoveni

28 septembrie

Stamatov Ștefan  Centrul Telecomunicații Cantemir

Gavrisi Andrei  I.P “ Serviciul Național de Management al Frecvențelor Radio”

30 septembrie

Macari Serghei  Centrul Telecomunicații Criuleni

Ignat Corina  Compania Națională de Asigurări în Medicină