Libertate, independență, solidaritate sindicală

La mulți ani sărbătoriților din luna aprilie

shutterstock_140700601

Federația Sindicatelor din Comunicații din Moldova felicită membrii de sindicat care în luna aprilie își sărbătoresc ziua de naștere. Vă transmitem urări călduroase de sănătate, liniște sufleteasca și bucurie. La Mulți Ani!

JUBILIARII  LUNII  FEBRUARIE  2022       

01 aprilie
Rusu Igor  S.A.” Moldtelecom”
Bodrug Olga  Î.S. „Combinatul Poligrafic”

02 aprilie
Guțu Lidia   Centrul de Poștă Ocnița
Casian Liliana  Centrul de Poștă Ungheni
Caruntu Anna  Î.S. „Radiocomunicații”

03 aprilie
Olaru Vera  Oficiul Poștal nr.19 Chișinău
Bulala Victoria  Î.S. “Poșta Moldovei”
Ciolacu Svetlana  Î.S. “Poșta Moldovei”
Postica Ecaterina  Î.S. “Poșta Moldovei”
Storceac Valentina  Î.S. “Poșta Moldovei”
Bîrlea Mariana   Centrul de Poștă Cantemir

04 aprilie
Gorsovschi Vasili  S.A.” Moldtelecom”Sîngerei
Gîrlan Tatiana     Centrul de Poștă Căușeni
Bagrin Maria   Centrul de Poștă Cantemir
Gluhova Marina  Centrul de Poștă Taraclia

05 aprilie
Batcu Gheorghe  S.A.” Moldtelecom” Călărași
Beleniuc Olga  Î.S. “Poșta Moldovei”
Zanovei Mria  Î.S. “Poșta Moldovei”

0aprilie
Malinovschi Oleg  S.A.” Moldtelecom”
Cîrlig Alexandru  S.A.” Moldtelecom” Sîngerei
Tonioglo Natalia  Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga

07 aprilie
Troițcaia Cristina  Î.S. “Poșta Moldovei”
Ababei Aurica  Centrul de Poștă  Sîngerei

08 aprilie
Eni Artur  S.A.” Moldtelecom” Bălți
Marin Natalia  Î.S. “Poșta Moldovei”

09  aprilie
Romanciuc Vasile  S.A.” Moldtelecom”
Guzun Ghenadie  S.A.” Moldtelecom” Sîngerei
Postolache Larisa  S.A.” Moldtelecom”

10 aprilie
Stepanova Nellea  Î.S. “Poșta Moldovei”
Covali Aurica  Centrul de Poștă Ungheni

11 aprilie
Bogdan Elena  Î.S. „Detașamentul de Pază Paramilitară”

12  aprilie
Chirila Eugenia   S.A.” Moldtelecom”
Prajina Vadim   S.A.” Moldtelecom” Soroca
Nița Tatiana   Centrul de Poștă Cahul
Fedco Lilia  Centrul de Poștă Florești
Florea Iurie   Î.S. „Detașamentul de Pază Paramilitară”

13 aprilie
Golovaciuc Valentina  Î.S. “Poșta Moldovei”
Ulianova Liubovi  Î.S. “Poșta Moldovei”
Șapovalov Vladislav  Centrul de Poștă Rezina

14  aprilie
Nicoara Alexandr  S.A.” Moldtelecom”
Mitisov Dmitri  Î.S. “Poșta Moldovei”

15 aprilie
Talambuță Dina  Centrul de Poștă Rîșcani

16 aprilie
Sitnicova Maria  Centrul de Poștă Sîngerei

17 aprilie
Fasii Voldemar  S.A.” Moldtelecom”
Mahu Mihail  S.A.” Moldtelecom” Fălești
Manole Iurie  S.A.” Moldtelecom” Orhei
Bradescu Verginia  Î.S. “Poșta Moldovei”
Morozan Vitalie  Î.S. “Poșta Moldovei”
Sajin Feodosii  Centrul de Poștă Orhei

18 aprilie
Guțu Svetlana  S.A.” Moldtelecom” Dondușeni
Prijilevscaia Maria S.A.” Moldtelecom”
Terentieva Lidia  Î.S. “Poșta Moldovei”

  19 aprilie
Gorpeniuc Oleg  S.A.” Moldtelecom” Florești
Focșa Nina  Î.S. “Poșta Moldovei”
Condrea Anatol  Centrul de Poștă Orhei

21 aprilie
Bidiuc Valentin  S.A.” Moldtelecom”
Ciornîi Ana  Centrul de Poștă Rîșcani

22 aprilie
Păun Nadejda  Centrul de Poștă Orhei

23 aprilie
Racu Valentina   S.A.” Moldtelecom”
Capraru Nicolae  S.A.” Moldtelecom”
Roșca Vitalie Î.S. “Poșta Moldovei”
Găina Anatol  Î.S. “Poșta Moldovei”
Chetrari Elena  Centrul de Poștă Sîngerei

24 aprilie
Stati Dumitru       S.A.” Moldtelecom” Drochia
Viorel Moroșan  Î.S. “Poșta Moldovei”
Cebotari Maria  Î.S. “Poșta Moldovei”
Kirma Elena  Centrul de Poștă Comrat
Gorobenco Andrei  Î.S. „Radiocomunicații”

25 aprilie
Lupan Mihail   S.A.” Moldtelecom” Briceni
Chistol Ecaterina  S.A.” Moldtelecom”
Lupan Mihail  S.A.” Moldtelecom” Briceni
Motilica Alexandra  Centrul de Poștă Ungheni

26 aprilie
Neagu Veronica    Centrul de Poștă Cantemir

27 aprilie
Colin Victor  S.A.” Moldtelecom” Ungheni
Guțu Tatiana  S.A.” Moldtelecom”
Zavulan Elena  Î.S. “Poșta Moldovei”

28 aprilie
Perevoznik Corina  S.A.” Moldtelecom”

29 aprilie
Calugăreanu Valentin  Î.S. “Poșta Moldovei”
Otgon Stela  Î.S. “Poșta Moldovei”
Bauman Vladimir  Î.S. “Poșta Moldovei”
Braga Svetlana  Centrul de Poștă Sîngerei

30 aprilie
Ciuico Maria  S.A.” Moldtelecom”

Omagiații lunii Aprilie 2022

02 aprilie
Pivovarov Leonid  Î.S. „Combinatul Poligrafic”

05 aprilie
Gilaș Sergiu   S.A.” Moldtelecom”

06 aprilie
Efimciuc Andrei   Î.S. „Combinatul Poligrafic”

09 aprilie
Ianac Ana   Î.S. „Combinatul Poligrafic”

12 aprilie
Panagiu Viorel   Î.S. „Combinatul Poligrafic”

15 aprilie
Gavrilova Natalia       Centrul de Poștă Anenii Noi

17 aprilie
Cîrnaț Maria        Centrul de Poștă Ungheni

19 aprilie
Narolschi Vergil   Î.S.” Radiocomunicații”

20 aprilie
Laiu Natalia   Centrul de Poștă Ocnița

22 aprilie
Vostricova Elena   Centrul de Poștă Orhei

23 aprilie
Movilă Artur  S.A.” Moldtelecom” Bălți

24 aprilie
Ghincul Rodica     Centrul Telecomunicații Căușeni

25 aprilie
Croitoru Lilia     Centrul de Poștă Anenii Noi
Hăbăsescu Aliona  Centrul de Poștă Rîșcani

28 aprilie
Secara Ion  Î.S. „Combinatul Poligrafic”