Libertate, independență, solidaritate sindicală

La mulți ani, omagiaților lunii IULIE!

Just for you, gift certificate design with pink flowers

Biroul Executiv al Federației Sindicatelor din Comunicații transmite sincere felicitări membrilor de sindicat, născuți în luna iulie.

JUBILIARII  LUNII  IULIE  2022          

01 IULIE
Munteanu Cristina     S.A.”Moldtelecom”
Alupi Andrei  S.A.”Moldtelecom”
Bodorin Marin   S.A.”Moldtelecom” Dondușeni
Vasciuc Tamara   Centrul de Poștă Rezina

 02 IULIE
Caidas Andrei      S.A.”Moldtelecom”
Gadîrca  Vasile  S.A.”Moldtelecom” Sîngerei
Dumbravă Sergiu  Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

03 IULIE  
Stati Victor  S.A.”Moldtelecom” Drochia
Iliev Serghei  S.A.”Moldtelecom” Căușeni
Caminschi Angela  Centrul de Poștă Hîncești
Gavrilenco Valeriu Centrul de Poștă Ștefan-Vodă

04 IULIE
Shokirova Anastasia  Î.S.” Poșta Moldovei”
Mantea Nelea Î.S.” Poșta Moldovei”
Grib Vadim  Î.S. “Radiocomunicații”

05 IULIE
Ivanes Boris S.A.”Moldtelecom” Florești
Arseni Svetlana  Î.S.” Poșta Moldovei”
Ciudin Eudochia   Centrul de Poștă Călărași
Pavliuc Irina Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Ciobanu Claudiu  Î.S. “Combinatul Poligrafic”

 06 IULIE
Gorbatii Serghei  S.A.”Moldtelecom”
Cibotari Nina  Î.S.“Radiocomunicații”

07 IULIE
Titica Iulia  S.A.”Moldtelecom”
Simon Eduard  S.A.”Moldtelecom”
Rusu Tatiana  S.A.”Moldtelecom”
Luscevschi Igor S.A.”Moldtelecom”
Victoria Jarovlea  Î.S.” Poșta Moldovei”
Rotaru Larisa  Î.S.” Poșta Moldovei”
Opinca Angela Î.S.” Poșta Moldovei”
Parasii Elena  Centrul de Poștă Florești

08 IULIE
Lungu Evdochia  S.A.”Moldtelecom” Florești
Covalciuc Efim  S.A.”Moldtelecom” Sîngerei
Novițcaia Marina  Î.S.” Poșta Moldovei”

 10 IULIE
Moraru Ludmila  Centrul de Poștă Anenii Noi

11 IULIE
Marcov Alexandr  Centrul Telecomunicații Taraclia
Hurmuzache Rodica  S.A.”Moldtelecom”
Iorga Liubovi S.A.”Moldtelecom”
Cîrlan Petru  Î.S. “Radiocomunicații”
Zoia Iurie  Î.S. “Radiocomunicații”

12  IULIE
Manole Elena  S.A.”Moldtelecom”
Crîșmariuc Valentina  Î.S.” Poșta Moldovei”
Osipov Ludmila  Centrul de Poștă Ștefan-Vodă

13  IULIE
Alina Botoc  Î.S.” Poșta Moldovei”
Titu Constantin Î.S.” Poșta Moldovei”
Catarau Maria  Î.S.” Poșta Moldovei”
Budu Iulia Î.S.” Poșta Moldovei”
Claihcnet Aurelia  Centrul de Poștă Sîngerei

14  IULIE
Burduja Oleg   S.A.”Moldtelecom”
Ciumac Iurie   S.A.”Moldtelecom” Florești
Exarenco Maria  S.A.”Moldtelecom”
Onța Lilia Î.S.” Poșta Moldovei”
Iuriev Ruslan  Î.S.” Poșta Moldovei”
Veverița Svetlana  Centrul de Poștă Călărași
Moraru Alexandru Centrul de Poștă Cimișlia

15 IULIE
Ursu Zinovia  Î.S.” Poșta Moldovei”
Dodon Larisa  Centrul de Poștă Călărași

 16 IULIE
Dubenco Mihail  Î.S.” Poșta Moldovei”

18 IULIE
Grosu Aliona   S.A.”Moldtelecom” Cimișlia
Rabacu Ion   S.A.”Moldtelecom” Ungheni
Sîrbu Olga   S.A.”Moldtelecom” Căușeni
Balova Elena Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Frumusachi Parascovia  Centrul de Poștă Florești

19 IULIE
Tîrziu Vladlena  S.A.”Moldtelecom”
Rotaru Galina  S.A.”Moldtelecom” Cantemir
Vacarenco Tudor  S.A.”Moldtelecom” Leova
Lobicov Victor S.A.”Moldtelecom”

 20 IULIE
Arapan Viorica  S.A.”Moldtelecom”
Rusu Alexandru S.A.”Moldtelecom” Cahul
Dumitrașco Olga  Centrul de Poștă Căușeni

 21 IULIE     
Socolicov Gheorghe  S.A.”Moldtelecom”
Iancu Tatiana  Î.S.” Poșta Moldovei”

22 IULIE
Morozovschi Andrei  S.A.”Moldtelecom” Glodeni
Afonina Valentina  Î.S.” Poșta Moldovei”
Chișca Ludmila Centrul de Poștă Călărași
Cojocari Aliona Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Slav Fedora Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Isac Lidia Centrul de Poștă Ungheni

23 IULIE
Zlatov Gheorghi  S.A.”Moldtelecom” Comrat
Ionaș Lilia  Î.S.” Poșta Moldovei”

24 IULIE
Malachi Serghei   S.A.”Moldtelecom” Criuleni

25 IULIE
Vițu Tatiana   S.A.”Moldtelecom”
Șevciuc Diana   Centrul de Poștă Ocnița

26 IULIE
Chicu Ilie  S.A.”Moldtelecom” Călărași
Botnari Lidia  Centrul de Poștă Sîngerei
Paladi Elena  Centrul de Poștă Sîngerei
Grigoriu Diana  Centrul de Poștă Ungheni

27 IULIE
Castraveț Andrei  S.A.”Moldtelecom”
Silion Elisaveta  S.A.”Moldtelecom”
Constantinov Chiril  Î.S. “Combinatul Poligrafic”

 28 IULIE
Munteanu Vitalie   S.A.”Moldtelecom” Drochia
Irina Batcu  Î.S. “Poșta Moldovei”
Roșca Maria  Î.S.” Poșta Moldovei”
Pușnei Tatiana    Centrul de Poștă Leova

29 IULIE
Chioroglo Ivan   S.A.”Moldtelecom” Ceadîr-Lunga
Untilov Nicolae S.A.”Moldtelecom” Ialoveni
Focșa Natalia Centrul de Poștă Sîngerei

30 iulie
Rosioru Constantin  S.A.”Moldtelecom”
Bejenaru Larisa  Centrul de Poștă Călărași

 31 iulie
Buzila Aliona   S.A.”Moldtelecom”
Boguș Svetlana  Centrul de Poștă Orhei

  

OMAGIAȚII LUNII IULIE

 02 IULIE
Șumilin Alexei  Î.S. “Combinatul Poligrafic”

  07 IULIE
Dovbenco Monica      Centrul de Poștă Edineț

08 IULIE
Ceapă Aliona  Centrul de Poțtă Florești

09 IULIE
Jeverdan Natalia   Centrul de Poștă Călărași

18 IULIE
Grosu Aliona  Centrul Telecomunicații Cimișlia
Sîrbu Olga  Centrul Telecomunicații Căușeni
Chetrari Mariana  Î.S. “Combinatul Poligrafic”

19 IULIE
Sîrbu Tatiana  Centrul Telecomunicații Ocnița

26 IULIE
Olari Viorica  Centrul de Poștă Călărași

27 IULIE
Vascan Tatiana  Centrul de Poștă Ștefan-Vodă

 31 IULIE
Bașchir Svetlana  SRL „Moldpresa” Grup