Libertate, independență, solidaritate sindicală

La mulți ani!

August omagiati

Federația Sindicatelor din Comunicații adresează sincere felicitări tuturor omagiaților născuți în luna August.

JUBILIARII  LUNII  AUGUST  2022   

01 august

Harea Violeta   Agenția Servicii Publice

Meleca Nicolae  S.A.” Moldtelecom”

Ala Elena  Î.S.” Poșta Moldovei”

02 august

Golban Ana  S.A “Moldtelecom”

Ciobanu Alexandru  Centrul Telecomunicații Bălți

Catarău Galina  Î.S.” Poșta Moldovei”

Burlea Angela  Centrul de Poștă Rezina

Raducan Olga  Centrul de Poștă Ștefan Vodă

03 august

Vidrașcu Diana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Glavan Lilia  Centrul de Poștă  Rîșcani

Bosîi Maria  Centrul de Poștă  Sîngerei

Pendus Nicolai  Centrul de Poștă Ungheni  

04 august

Conup Liudmila  S.A.” Moldtelecom”

Vacarciuc Larisa  S.A.” Moldtelecom”

Dosca Tatiana   Î.S.” Poșta Moldovei”

Valcova Elizaveta  Î.S.” Poșta Moldovei”

Grebeni Ana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Coșcodan Evghenia Centrul de Poștă  Sîngerei

05 august

Turcanu Serghei   S.A.” Moldtelecom”

Sîrbu Maria  Centrul de Poștă Comrat

Filipenco Victor  Centrul de Poștă  Soroca

Gogu Svetlana  Centrul de Poștă  Ștefan Vodă

Maslov Igor  Î.S.” Radiocomunicații”

 06 august

Gheceanu Nicolae  Centrul Telecomunicații Florești

Lisița Olga  Centrul Telecomunicații Taraclia

Ciolcovan Liudmila  S.A.” Moldtelecom”

Scafari Iulita  Î.S.” Poșta Moldovei”

07 august

Adriana Corolețchi  Î.S.” Poșta Moldovei”

 08 august

Surugiu Alexandru Centrul Telecomunicații Călărași

09 august

Guțan Tatiana  S.A.” Moldtelecom”

Staci Dumitru   Î.S.” Poșta Moldovei”

 10 august

Miron Eugeniu S.A.” Moldtelecom”

11 august

Gurdiș Gheorghe  Centrul Telecomunicații Ungheni

Racila Iana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Negru Ludmila  Î.S.” Poșta Moldovei”

Cazacu Elena  Î.S.” Poșta Moldovei”

12  august

Bletea Daniela  Î.S.” Poșta Moldovei”

Chirica Iulita  Î.S.” Poșta Moldovei”

Leta Tatiana  Centrul de Poștă Cahul

Galeru Maria  Centrul de Poștă Cimișlia

Nicoară Galina  Centrul de Poștă Sîngerei

Sîrbu Mariana  Centrul de Poștă  Ungheni

Groza Ilie  Î.S.” Detașamentul de Pază Paramilitară”

 13  august

Barsinov Ivan   Î.S.” Poșta Moldovei”

Rachieru Doina  Centrul de Poștă Orhei

14  august

Dobrenco Teodor  Centrul Telecomunicații Sîngerei

Scurtu Ion Centrul Telecomunicații Călărași

Cernei Alexandra  Î.S.” Poșta Moldovei”

15 august

Bazic Eugeniu  S.A.” Moldtelecom”

Cricovan Eugenia  S.A.” Moldtelecom”

Capațina Galina  Î.S.” Poșta Moldovei”

 16 august

Chiruneț Elena  S.A.” Moldtelecom”

Guțu Natalia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Cebotari Mihail  Î.S.” Poșta Moldovei”

Burlacu Valerii  Centrul de Poștă Cimișlia

Cioruța Nadejda  Centrul de Poștă Rîșcani

Postolachi Ana  Centrul de Poștă Ungheni

17 august

Burdila Ion  Centrul Telecomunicații Criuleni

Munteanu Lidia  Centrul de Poștă Florești

Negru Dina  Centrul de Poștă Florești

Tighiliuc Cristina  Centrul de Poștă Florești

 18 august       

Dabija Nicolae  Î.S.” Poșta Moldovei”

Florean Maria  Î.S.” Poșta Moldovei”

 19 august

Pușcaș Irina  S.A.” Moldtelecom”

Dumitraș Vasile  Centrul de Poștă Ungheni

20 august

Andriuța Mihail  Centrul de Poștă  Sîngerei

 21 august

Benciu Natalia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Lupanciuc Vera  Centrul de Poștă Hîncești

Rusnac Serghei  Centrul de Poștă Ocnița

22 august

Pahomova Irina  Î.S.” Poșta Moldovei”

Madan Nadejda  Î.S.” Poșta Moldovei”

Proseanchina Vasilisa  Î.S.” Poșta Moldovei”

Racila Nina  Centrul de Poștă Hîncești

Cîșlari Iulia  Centrul de Poștă Sîngerei

23 august

Serban Olesea   Î.S.” Poșta Moldovei”

Ivanov Lucia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Știrbu Svetlana  Î.S.” Poșta Moldovei”

Galușca Valentina  Î.S.” Poșta Moldovei”

24 august

Popic Fialca  S.A.” Moldtelecom”

Butov Emilia  SNMFR

Prodan Victor  Centrul Telecomunicații Șoldănești

Babalici Lidia  Centrul de Poștă Ocnița

Ungureanu Victoria  Centrul de Poștă Ștefan Vodă

 25 august

Coreniov Alexandr  Centrul Telecomunicații Glodeni

Filipenco Angela  S.A.” Moldtelecom”

Țurcanu Galina  Î.S.” Poșta Moldovei”

Budac Iurie Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

 26 august

Carauș Ion  S.A.” Moldtelecom”

Musteața Nina Î.S.” Poșta Moldovei”

27 august

Bazic Olesea  S.A.” Moldtelecom”

Geru Victoria  S.A.” Moldtelecom”

Reșetnic Jeta  Centrul de Poștă Ocnița

 28 august

Stanev Ignat   Centrul Telecomunicații Cahul

Dorogan Stepanida  Î.S.” Poșta Moldovei”

Untura Alexandra  Centrul de Poștă Florești

Florea Arcadie  Î.S.” Detașamentul de Pază Paramilitară”

29 august

Bondarenco Tatiana  S.A.” Moldtelecom”

30 august

Dodul Valeriu  Centrul Telecomunicații Săngerei

Olari Zinaida  S.A.” Moldtelecom”

Ursu Feodosia  Î.S.” Poșta Moldovei”

 31 august

Costin Oxana  S.A.” Moldtelecom”

Coteț Tamara  Centrul de Poștă Anenii Noi

 

 Omagiații lunii August 2022

 01 august

Popovici Raisa  Centrul de Poștă Călărași

02 august

Ciorici Angela Î.S. Combinatul Poligrafic

03 august

Tataru Natalia  Centrul de Poștă Săngerei

04 august

Mardari Angelina Î.S. Combinatul Poligrafic

05 august

Benu Alexandru  Centrul Telecomunicații Hîncești

Fiodorov Alexandru   S.A.” Moldtelecom”

07 august

Galașma Mihail  Centrul Telecomunicații Taraclia

08 august

Plămădeală Valentina Î.S. Combinatul Poligrafic

10 august

Bolgaru Petru Agenția Servicii Publice

Josu Olga Centrul Telecomunicații  Ungheni

Mantea Larisa  Centrul de Poștă Cantemir

11 august

Cojocaru Nona  Î.S. Poșta Moldovei

14 august

Andriaș Evghenia Î.S. Combinatul Poligrafic

16 august

Lungu Valentina  ANOFM

17 august

Untila Olga  Centrul de Poștă Călărași

18 august

Ftomov Mariana  Centrul de Poștă Cantemir

 22 august

Gorița Sergiu  S.A. “Moldtelecom”

Bodrug Mihail Î.S. Combinatul Poligrafic

23 august

Șveț Jana  FSCM

28 august

Trifan Maria  Centrul de Poștă Cahul

Kiriakova Inna  S.A. “Moldtelecom”

Lipcan Alexei Î.S. Combinatul Poligrafic

Dobrea Oleg Î.S. Combinatul Poligrafic

29 august

Tataru Veronica  Centrul de Poștă Hîncești

30 august

Bădănău Ana Centrul de Poștă Cantemir

31 august

Șerban Ion  Centrul Telecomunicații Șoldănești