Libertate, independență, solidaritate sindicală

La mulți ani!

Octombrie new

Biroul Executiv al Federației Sindicatelor din Comunicații transmite un mesaj de felicitare membrilor de sindicat născuți în luna Octombrie. Vă dorește multă sănătate, bunăstare și liniște sufletească, gânduri senine și multe realizări frumoase alături de oamenii dragi sufletului dumneavoastră.

JUBILIARII  LUNII  OCTOMBRIE   2022    

02 octombrie

Aramă Nina  Centrul de Poștă Sîngerei

Baltag Iurie  Centrul de Poștă Ungheni

03 octombrie

Moroz Mihail  S.A.” Moldtelecom” Hîncești

Mariseni Valentina  Centrul de Poștă Căușeni

04 octombrie

Talmazan Emilia  Î.S. “Detașamentul de Pază Paramilitară”

Novac Natalia  S.A.” Moldtelecom”

05 octombrie

Balaban Sofia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Nastas Feodora  Centrul de Poștă Florești

Savelieva Albina  Centrul de Poștă Florești

Vladei Maria  Centrul de Poștă Ungheni

 06 octombrie

Gorban Natalia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Papurova Stepanida  Î.S.” Poșta Moldovei”

 07 octombrie

Nenița Ana  S.A.” Moldtelecom” Ialoveni

 08 octombrie

Eremeico Oleg  S.A.” Moldtelecom” Florești

Tanasi Ecaterina  Centrul de Poștă Cahul

 09 octombrie

Șapovalov Serghei  S.A.” Moldtelecom” Taraclia

Mocan Natalia S.A.” Moldtelecom”

Mamaliga Grigore  Î.S. “Detașamentul de Pază Pramilitară”

 10 octombrie

Berzoi Elena  S.A.” Moldtelecom” Bălți

Ivanenco Svetlana  Î.S.” Poșta Moldovei”

 11 octombrie

Pintelei Silvia  S.A.” Moldtelecom”

Senina Liudmila  S.A.” Moldtelecom”

Bondari Doina  Î.S.” Poșta Moldovei”

Baltaga Mariana  Î.S.” Poșta Moldovei”

12  octombrie

Ciornii Tatiana  S.A.” Moldtelecom” Briceni

Bumba Ludmila Î.S.” Radiocomunicații”

 13  octombrie

Ababii Cornel  S.A.” Moldtelecom” Orhei

Fratea Maria S.A.” Moldtelecom”

Sanduleac Raisa  Centrul de Poștă Ungheni

 14  octombrie

Pasat Natalia S.A.” Moldtelecom”

Florea Tudor  Centrul de Poștă Sîngerei

 15 octombrie

Cazacu Maria  S.A.” Moldtelecom” Comrat

Russu Olga  S.A.” Moldtelecom” Glodeni

Moraru Tatiana  Î.S.” Poșta Moldovei”

 16 octombrie

Coșeri Ecaterina  S.A.” Moldtelecom”

Codreanu Grigore  Î.S.” Radiocomunicații”

17 octombrie

Craveț Zinaida  Centrul de Poștă Florești

 18 octombrie

Pastusenco Anton  S.A.” Moldtelecom” Edineț

Zgardan Tatiana  S.A.” Moldtelecom”

Cuzmenco Anatolii  S.A.” Moldtelecom”

 19 octombrie

Nurtazin Elena S.A.” Moldtelecom”

Reabuhina Natalia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Socolov Alexandr  Centrul de Poștă Anenii Noi

Calaraș Parascovia  Centrul de Poștă Leova

 20 octombrie

Turculeț Serghei  S.A.” Moldtelecom” Nisporeni

Teslaru Alexandr  S.A.” Moldtelecom”

Chircu Vladimir  Î.S.” Poșta Moldovei”

 21 octombrie

Bonta Emanuil S.A.” Moldtelecom”

Ninicu Cristina  Î.S.” Poșta Moldovei”

Uzun Valentina  Centrul de Poștă Comrat

22 octombrie

Muncescu Valentina  Centrul de Poștă Căușeni

23 octombrie

Galateanu Igor  S.A.” Moldtelecom”

Iordachi Victor  S.A.” Moldtelecom”

Andriuța Andrei  ANOFM

24 octombrie

Piltova Victoria  S.A.” Moldtelecom”

Cotelea Zinovia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Bolocan Eugenia  Î.S.” Poșta Moldovei”

Moraru Aurelia  Î.S.” Radiocomunicații”

 25 octombrie

Grădinaru Anastasia  S.A.” Moldtelecom”

Ispas Galina Î.S.” Poșta Moldovei”

Paladi Tatiana  Centrul de Poștă Căușeni

Cotîndală Eleonora  Centrul de Poștă Ocnița

Macagon Constantin  Centrul de Poștă Traclia

Vîrlan  Mihail  Î.S. “Detașamentul de Pază Pramilitară”

 26 octombrie

Popov Ecaterina  Î.S.” Poșta Moldovei”

27 octombrie

Pașcan Tatiana  Centrul de Poștă Anenii Noi

 28 octombrie

Barbaroșie Sergiu  S.A.” Moldtelecom”

 29 octombrie

Para Ion  S.A.” Moldtelecom”

Ciornîi Irina  S.A.” Moldtelecom”

Bodean Valentina  Î.S.” Poșta Moldovei”

30 octombrie

Bejenari Andrei  S.A.” Moldtelecom”

Gherghelejiu Vladlena  S.A.” Moldtelecom”

Satcovschi Lucian  S.A.” Moldtelecom” Glodeni

Lucaseva Liudmila  Î.S.” Poșta Moldovei”

Oancea Aliona  Î.S.” Poșta Moldovei”

Florea Ludmila   Centrul de Poștă Hîncești

 31 octombrie

Apetrachioaei Galina  Î.S.” Radiocomunicații”

 

Omagiații lunii Octombrie 2022

 03 octombrie

Gîrlean Ion  FSCM

04 octombrie

Perlog Gheorghe  Centrul Telecomunicații Rezina

09 octombrie

Balchinscaia Svetlana Centrul de Poștă Rîșcani

11  octombrie

Babii Aliona  Centrul Telecomunicații Anenii Noi

Durbalov Andrei  S.A.” Moldtelecom”

13 octombrie

Ovcinicov Alexei  Redacția ziuarului “Vocea Poporului”

Monolache Ion Centrul Telecomunicații Cahul

18 octombrie

Lungu Svetlana  Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga

20 octombrie

Rusu Iulia Centrul de Poștă Fălești

21 octombrie

Radulova Natalia Centrul Telecomunicații Ceadîr-Lunga

24 octombrie

Cătănoi Sergiu  Centrul de Poștă Căușeni

Gorincioi Vladimir  S.A.” Moldtelecom”

29 octombrie

Borzineț Irina  Centrul Telecomunicații Bălți

Bugai Anatolie Centrul de Poștă Drochia