„Stresul profesional. Strategii de coping” – seminar organizat de FSCM pentru membri de sindicat ai OSP Î.S. „Poșta Moldovei”
Federația Sindicatelor din Comunicații din Moldova (FSCM) a organizat un seminar intitulat „Stresul profesional. Strategii de coping” pentru membri de sindicat ai OSP Î.S. „Poșta Moldovei”. Evenimentul a fost dedicat sprijinirii membrilor de sindicat, în dezvoltarea unor strategii eficiente pentru gestionarea stresului profesional și îmbunătățirea stării de bine la locul de muncă.
Președinta FSCM, Elizaveta Iurcu, a fost prezentă la seminar, unde a adresat un mesaj de salut participanților, încurajându-i să participe activ și să colaboreze cu formatorul pe parcursul activităților.
Cei 30 de salariați prezenți au avut ocazia să exploreze efectele stresului profesional asupra sănătății și performanței și au primit recomandări practice pentru a face față provocărilor din mediul de muncă. Printre temele abordate s-au numărat:
La mulți ani membrilor de sindicat născuți în luna noiembrie!
La mulți ani!
Dragi membri de sindicat, omagiați în luna octombrie,
Cu ocazia zilei de naștere, Biroul Executiv al FSCM vă transmite cele mai sincere felicitări și urări de bine! Vă dorim mută sănătate, mari realizări și momente minunate alături de cei dragi. La mulți ani!
JUBILIARII LUNII OCTOMBRIE 2024
01 octombrie
Lupu Sergiu S.A.„Moldtelecom”
Federația Sindicatelor din Comunicații din Moldova a desfășurat un seminar de instruire a membrilor de sindicat la Centrul de Poștă Edineț cu tematica „Stresul profesional”
Federația Sindicatelor din Comunicații din Moldova (FSCM), recent, a desfășurat un seminar la Centrul de Poștă Edineț, intitulat „Stresul profesional. Strategii de coping”. Acțiunea a avut ca obiectiv prioritar sprijinirea angajaților membri de sindicat în gestionarea provocărilor psihologice pe care le întâlnesc la locul de muncă.












