Libertate, independență, solidaritate sindicală

La multi ani sărbătoriților din luna septembrie

pachet-50-bulbi-gladiole

Federația Sindicatelor din Comunicații din Republica Moldova felicită membrii de sindicat care în luna septembrie își sărbătoresc ziua de naștere. Vă transmitem urări călduroase de sănătate, liniște sufleteasca și bucurie. La Mulți Ani!

JUBILIARII  LUNII  SEPTEMBRIE 2021       

01 septembrie
Cazacinschi Tatiana  S.A. “Moldtelecom”
Boldesco Maria  S.A. “Moldtelecom”
Botnari Vladimir  S.A. “Moldtelecom”
Fetescu Nicolae  Centrul Telecomunicații Bălți
Șchiopu Cristina  Centrul de Poștă Anenii Noi
Nesmeianov Natalia   Î.S.” Radiocomunicații”

02 septembrie
Balabanova Ina  S.A. “Moldtelecom”
Dorogan Ivan  CPTP
Ochișor Valeria  Î.S.” Poșta Moldovei”
Cebotari Natalia  Centrul de Poștă Briceni
Cojocari Ala  Centrul de Poștă Ștefan-Vodă

03 septembrie
Beznos Zinaida  Centrul de Poștă Soroca

04 septembrie
Cojocaru Angela S.A. “Moldtelecom
Rejulea Ana  Centrul de Poștă Rîșcani
Popa Victor  Centrul de Poștă Ungheni
Broască Larisa A.N.O.F.M.

05 septembrie
Lemnaru Elena Centrul de Poștă Cahul
Boico Nina  Centrul de Poștă Ungheni

06 septembrie
Cebotari Ana  Centrul de Poștă Șoldănnești

07 septembrie
Grozav Iurie  S.A. “Moldtelecom”
Secrieru Anatolie  Centrul Telecomunicații
Arabian Tatiana  Î.S.” Radiocomunicașii”

08  septembrie
Frecăuțan Vera  Centrul de Poștă Ialoveni
Torpan Serghei  S.A. “Moldtelecom”
Baicu Ecaterina  Centrul de Poștă Călărași
Topal A  Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Plămădeală Natalia  S.O.  Ialoveni
Frecăuțan Vera  S.O. Ialoveni

09 septembrie
CapanjiCentrul de Poștă Ceadîr-Lunga

10  septembrie
Blișceac Cristina  Î.S.” Poșta Moldovei”
Musteața Cristina  Î.S.” Poșta Moldovei”
Chior S  Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Cojocari N  Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga
Cernenchii Maria Centrul de Poștă Leova

 11 septembrie
Golub Oleg  Centrul Telecomunicații Briceni
Gutium Felicia Centrul de Poștă Briceni

12  septembrie
Caftea Natalia  Centrul de Poștă Criuleni

13 septembrie
Mhitarean Reghina S.A. “Moldtelecom”
Sultan Natalia  S.A. “Moldtelecom”
Șeremet Alexandru S.A. “Moldtelecom”
Ionesii Diana  Centrul de Poștă Rîșcani
Cioclea Igor  Î.S.” Radiocomunicașii”

14  septembrie
Stepanov Ghenadie S.A. “Moldtelecom”
Rotaru Liubov  S.A. “Moldtelecom”
Strateiciuc Nina  Centrul de Poștă Rîșcani
Chiluta Leonid  Î.S.” Radiocomunicașii”
Zinovei Vasile  Î.S. „Detașamentul de Pază Paramilitară”

 15 septembri
Racovița Iulia  Centrul de Poștă Călărași

16 septembrie
Pitel Veronica  S.A. “Moldtelecom”
Stratan Nadejda  S.A. “Moldtelecom”

18 septembrie
Iurceac Emilia  Î.S.” Poșta Moldovei”
Candu Valentina  Î.S.” Poșta Moldovei”
Ceban Eugenia  C.T.I.F.

19 septembrie
Rusu Diana  Centrul de Poștă Ocnița

20 septembrie
Tricon Tatiana  S.A. “Moldtelecom”

21 septembrie
Fiodorov Irina  Î.S.” Poșta Moldovei”
Miniceva Mariana Centrul de Poștă Anenii Noi

22 septembrie
Advahov Iurie  Centrul de Poștă Cahul

23 septembrie
Jalbă Alexandru  S.A. “Moldtelecom”
Vaulin Violeta  Centrul de Poștă Călărași

24 septembrie
Cozîreva Elena  Centrul Telecomunicații Ceadîr- Lunga
Lebada Arcadie  Centrul Telecomunicații Ungheni
Constantinova Sofia  Centrul de Poștă Taraclia
Ceban Andrei  Î.S.” Radiocomunicașii”      

26 septembrie
Gheorghița Oleg  S.A. “Moldtelecom”
Beiu Ecaterina  S.A. “Moldtelecom”
Luchianciuc Vitalie  Centrul Telecomunicații Drochia

 27 septembrie
Tatomirov Dorin Centrul Telecomunicații Bălți
Stratulat Octavian  C.T.I.F.
Grigorev Alexandr  Î.S.” Radiocomunicașii”

28 septembrie
Franciuc Adrian Centrul Telecomunicații Soroca
Daniț Iulita  Î.S.” Poșta Moldovei”
Ciobanu Leonid  Î.S.” Poșta Moldovei”

29 septembrie
Chirilov Sergiu  Centrul Telecomunicații Hîncești
Samoilenco Valeri  Î.S. „Detașamentul de Pază Paramilitară”
Burca Valentina  Î.S. „Detașamentul de Pază Paramilitară”

30 septembrie
Ignat Corina  CNAM
Guțu Tatiana  S.A. “Moldtelecom”
Bondar Vladimir S.A. “Moldtelecom”

OMAGIAȚII LUNII SEPTEMBRIE 2021

03 septembrie
Beregoi Silvia  Centrul Telecomunicații Hîncești

08 septembrie
Carpovici Ecaterina  S.A. “Moldtelecom”

09 septembrie
Stamati Gheorghe  ÎCS “Ericsson Telecommunicațions”
Buliga Valentina  CNAM
Gori Domnica  S.A. “Moldtelecom”

10 septembrie
Gorgos Galina  Agenția Servicii Publice

15 septembrie
Celac Vitalie  Centrul Telecomunicații Orhei

16 septembrie
Lungu Efimia  Centrul de Poștă Căușeni

18 septembrie
Apostolache-Dichii Diana  Centrul Telecomunicații Rîșcani

19 septembrie
Orjacovschi Marina  Centrul de Poștă Chișinău
Luca Ala  Centrul de Poștă Rezina  

25 septembrie
Toma Andrei  S.A. “Moldtelecom”

26 septembrie
Cebotariov Eduard  Centrul Telecomunicații Fălești
Novicova Marina  Agenția Servicii Publice
Bondari Aurelia Centrul Telecomunicații Ungheni

27 septembrie
Crăciun Dumitru Centrul Telecomunicații Ialoveni

28 septembrie
Stamatov Ștefan Centrul Telecomunicații Cantemir
Gavrisi Andrei  SNMFR

30 septembrie
Grecu Ion  Centrul de Poștă Criuleni
Macari Serghei Centrul Telecomunicații Criuleni